Apartament Scirocco

E bollshme dhe e rehatshme

Shiroku është era e ngrohtë dhe e lagësht që fryn nga jug-lindja dhe shoqëron pranverën tonë me diell, kurse gjatë vjeshtës sonë të butë që zgjat shpesh deri në afërsi të festave të Krishtlindjeve… rreh fuqishëm dhe e pamëshirshme. Duke kaluar mbi detin Jon sjell me vete erën e kripës, si dhe jehonat e legjendave të lashta greke epike e të saraçenëve. Scirocco është një apartement pushimi në salento i rehatshëm, i përbërë nga një sallon i gjërë me tavanet e harkuar dhe të bukur të viteve 800’. Ai ka një total prej 36 metra katror, është vendosur tërësisht në katin përdhesë dhe përbëhet nga një hapësirë e hapur (sallon, dhomë ngrënie dhe dhomë gjumi, një kuzhinë të pajisur me të gjitha aparatet dhe një banjo me dush. Porta e hyrjes dhe dritaret janë me pamje nga kopshti, e cila i izolon plotësisht nga zhurma e qytetit (edhe pse në vetvete është një qytet i qetë). Kopshti i madh i këtij apartementi pushimi në salento ka rreth 250 metra katrorë, ofron ngjyra dhe aroma, nga trëndafilat e bukur tek pema e limonit, që në prani të burimit nënujor, por edhe pozitës së privilegjuar (strehuar nga erërat e thata veriore), lulëzon me lule dhe fruta në të gjitha stinët.Ejani për pushime në Manduria dhe do të zbuloni këtë vend të shkëlqyer!

Foto galeri

Duke klikuar në një tablo hap një imazh më të madhe.

Features / Shërbimet

 • Apartament 36 m² ( ose me kërkësë 72 m²) në katin e parë
 • Hyrje indipendente direkt nga kopshti
 • TV color (sat dhe dixhitale)
 • Kuzhinë (sobë, frigorifer, mikrovalë, pjatalarëse)
 • 2 deri në 4 shtretër (një krevat dopio dhe një krevat divan)
 • Kopshti i pajisur me tavolina, karrige në kuvertë dhe zonë për të luajtur
 • Libra, guida dhe harta të zonës (në gjuhë të ndryshme) dhe fjalorë *
 • Përdorim i lavatrices, tharëse, tel, hekur dhe tavolinë për hekurosje
 • Banjo private me dush, tharëse flokësh, dhe peshqir
 • Sheets dhe peshqir të përfshira
 • Djep, tavolinë ndërrimi për fëmijë, karrige dhe lodra për fëmijë *
 • Wi-fi në dispozicion
 • Ajër i kondicionuar
 • Parkim në rrugë gratis (jo i ruajtur)
 • Mëngjesi për një tarifë në kafenë aty pranë *
* shërbimet sipas kërkesës